Muzlu süte satılan anne: )

Son günlerde medyada pastörize sütlerle ilgili bir sürü şeyler yazılıp çizilmeye başlandı, herhangi bir prof çıkıp aklına gelenleri, kendince doğruları sıralayıp ekrandan ayrılıyor. Bir ara sakın açık süt almayın çocuklarınıza içirmeyin diye bas bas bağrındılar, şimdide pastörize süt almayın hatta süt içirmeyin diye bağrınıyorlar. Hangisine inansak hangisini yapsak bilemedim.

Defne ile Semih’in süt aşkı ise bir başka. Ver eline iki üç şişe-kutu neyse artık bir iki kere dikişte bitirirler ve hiç bıktım da demezler. Hele o küçük kutulardaki sütlere kamışını yerleştirmek ve iki nefeste bitirmek başka kimsede yoktur sanırım.  Her sabah ve akşam muzlu süt davamız var ki evlere şenlik. Eğer ki evde muzlu süt yoksa süt süt-onlarca sade süt demek- isterler. Bir de kimsenin süt yok demesine kanmazlar, illa dolaptaki yerine bakacaklar, kendi gözleri ile görecekler ki sütler yok yerinde anca inanırlar.

Dün akşamda eve gittim, milletin çocuğu anası babası işten gelince boynuna atlar, sarılıp öper, eteklerinden ayrılmaz ama nerde benimkilerde, elimdeki poşetlerde sütü gördüler, bir güzel aldılar odanın ortasına oturup içmeye başladılar, oğlum hani bana öpücük yok mu dediğimde de oturduğu yerden hiç istifini bozmadan bana öpücük yolladı. Ehh ne yapalım buna da şükür demek lazım bazen: )

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !