Sabır

Aşurenin olduğu her yer beni gülümsetebilir, yenildiği her an mutluluk verebilir. O kadar severim aşureyi. Kayınvalidem de cumartesi günü bizleri topladı ve bir kazan aşureyi yedirdi. Ilıkken severim ben, soğuyunca aynı hazzı alamıyorum. Ellerine sağlık çok güzel olmuştu, şekerinden çalmadan yapmıştı, şekerinden çalınan hiçbir aşureyi sevmiyorum.

Sevdiklerim ile birlikte olmak bana huzur verir, oğlumun hala aşkı da dillere destan olduğundan çocuklar da huzurlu ve mutlu geçirdiler hafta sonunu. Her anımda, iyi yada kötü günlerde yanımda oldular, onları seviyorum.

 

Pazar günü de birkaç yere uğrayarak evin yolunu bulduk. Çocuklar için bir sürü eğlence aletinin olduğu gürültülü yerlerde kafamın şiştiğini ve alışveriş mekânlarından bunaldığımı hissettim. Capacity den kendimi zor dışarı attım.  Bloglar arasında adını sıkca duydugum ve okumasam meraktan öleceğim dediğim: =) Sinek Isırıklarının Müellifi ve Bir İtalyan Masalı kitabını aldım.

Eve gelip şöyle bir uzanmak bile kısmet olmadı, evin süpürülüp silinmesi gerekli idi.Şef olmasa ben yanmışımda haberim yokmuş. Temizlikçi bayan maceramızı, aslında temizlikçi bayandan aldığımız dersi bir sonraki yazıda yazacağım.

 

Ve yine bir Behzat Ç. akşamı çocukları erken uyutma aşkı ile erkenden yemek yedik. Çocukları yavaştan uyku moduna getirme düşüncesinde iken yorgunluktan 20:30 da uykuya yenildiler. Bu duruma alışık olmadığımdan evdeki kocaman boşlukta ne yapacağımı şaşırdım ve saat 22:00 olmak bilmedi. Ne kadar sabırsız olduğumu hemen her fırsatta hemen her olayda biraz daha çok anlıyorum.

 

Sabır; Arapça sabr'den dilimize geçmiş, katlanma, tahammül etme, bekleme anlamlarında kullanılıyor.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !